• 25 خرداد 1400

فیلترنویسی ارز دیجیتال چیست و چه کاربردهایی دارد؟

برای اینکه سودهای مناسبی را از بازارهای مالی مانند بازار ارزهای دیجیتال کسب کنید، لازم است به معامله رمزارزهایی بپردازید که شرایط ایده‌آل و مناسبی دارند. به همین منظور ابتدا باید برخی از فاکتورهای معاملاتی مد نظر خود را تعیین کنید و رمزارزهایی را پیدا کنید که شرایط مورد نظر شما را دارند. اما چگونه از میان تمام رمزارزهای موجود به شناسایی آن دسته از رمزارزهایی بپردازیم که شرایط و ویژگی‌های مد نظر ما را دارند؟ چگونه از میان چندین هزار رمزارز موجود در بازار؛ به شناسایی رمز ارزهای مطابق با شرایط مد نظر خود بپردازیم؟ راه‌حلی که افراد سنتی بازار انجام می‌دهند این است که به صورت دستی به نمودارها مراجعه کنند تا ارزهایی را پیدا کنند که شرایط مد نظر آنها را دارند. اما چنین کاری بسیار وقت‌گیر، پر هزینه و پر دردسر است و در نهایت منجر به فرسودگی می‌شود. راه‌حل چیست؟ چگونه با صرف کمترین زمان به شناسایی رمزارزهای ایده‌آل خود برسیم؟ پاسخ سوال بسیار ساده است. با استفاده فیلترنویسی قادر خواهید بود در کمترین زمان ممکن به رمزارزهای مطلوب خود برسید؛ لذا قصد داریم در این مقاله به آموزش کامل فیلترنویسی بپردازیم تا بتوانید با خیال راحت‌تری در بازارهای مالی فعالیت کنید.


فیلترنویسی ارز دیجیتال چیست؟

به بیان ساده فیلترنویسی ارز دیجیتال  یعنی با استفاده از ابزارهای موجود به شناسایی نمادهایی بپردازیم که همه شروط مد نظر ما را در بازار دارند. برای مثال ما به دنبال رمزارزی هستیم که شرایط زیر را داشته باشد:

  • حجم معاملات بیشتر از 5 میلیون.
  • قیمت بالاتر از میانگین متحرک 30 دوره‌ای.
  • خط مکدی بزرگتر از خط سیگنال باشد.

برای شناسایی چنین رمزارزهایی فیلتر مطابق با آن را می‌سازیم و شرایط زیر را در آن تعیین می‌کنیم؛ در نهایت خروجی فیلتر نمادهایی خواهند بود که دقیقاً شرایط مد نظر ما را داشته باشند.

 

فیلترنویسی ارز دیجیتال

فیلترنویسی ارز دیجیتال با استفاده از ابزارهای بتوانیم فیلتر طراحی کنیم


اهمیت فیلترنویسی ارز دیجیتال

یکی از مهمترین متغیرهایی که اهمیت بسیار زیادی برای فعالین بازارهای مالی دارد؛ زمان است. این افراد باید دائماً تمام بازار را زیر نظر داشته باشند تا بتوانند از میان آنها به گزینه‌های معاملاتی مناسب و مد نظر خود دست پیدا کنند.

تصور کنید در یکی از بروکرهای مرتبط با ارزهای دیجیتال ثبت‌نام کرده‌اید و تعداد 500 رمزارز در مقابل شما قرار دارد. در این شرایط حتی اگر بخواهید فقط نمودارهای تک تک آنها را مشاهده کنید نیاز به زمانی بیشتر از 24 ساعت شبانه‌روز دارید؛ پس عملاً نمی‌توانید چنین کاری انجام دهید.

اولین موضوعی که اهمیت و ارزش فیلترنویسی ارز دیجیتال را افزایش می‌دهد این است که شما بدون صرف زمان زیاد برای رصد بازار می‌توانید رمزارزهای دلخواه خود را پیدا کنید. پس مهم‌ترین موضوع در فیلترنویسی صرفه‌جویی در زمان است و شما می‌توانید با استفاده از این مهارت در سریع‌ترین زمان ممکن به تحلیل وضعیت کل بازار بپردازید.

 

اهمیت فیلترنویسی ارز دیجیتال

مهم ترین اهمیت فیلترنویسی برای فعالین بازار ارزها دیجیتال صرف جویی در زمان، عدم دخالت احساسات شخصی

 


انواع فیلترهای ارز دیجیتال

  • فیلترهای روانشناسی بازار:

رفتارهای خریداران و فروشندگان در قالب داده‌های آماری از سوی بروکرها، در اختیار تحلیلگران و معامله‌گران قرار می‌گیرد و آنها با استفاده از این اطلاعات معاملاتی، فیلترهایی متناسب با رفتار حاضران بازار طراحی می‌کنند.

 

  • فیلترهای تکنیکال:

تحلیلگران تکنیکال با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارند، آیندۀ بازار را پیش‌بینی می‌کنند. لذا این گروه از تحلیلگران با توجه به اطلاعاتی که از نمودارهای قیمت‌زمان دریافت می‌کنند، فیلترهایی متناسب با علم تکنیکال طراحی کرده و به پیش‌بینی آینده سهم‌ها می‌پردازند.

 

  • فیلترهای مرکب:

دسته‌ای از افراد که فعالیت و تجربه بیشتری در بازارهای مالی دارند، به ترکیب تکنیک‌های مختلف معاملاتی می‌پردازند و متناسب با آنها فیلترهایی طراحی می‌کنند که نمادهای مدنظر آنها را در خروجی خود نمایش دهد.

 

انواع فیلترهای ارز دیجیتال

انواع فیلترهای ارز دیجیتال فیلتر مرکب، فیلتر روانشناسی بازار و فیلتر تکنیکال


اجزای تشکیل‌دهنده فیلترها چیست؟

فیلترها از سه بخش تشکیل می‌شوند که عبارتند از:

 

  • ورودی:

اطلاعات خامی هستند که توسط تحلیلگران و بر اساس نیاز آنها انتخاب می‌شوند، سپس به عنوان ورودی در شروط فیلتر قرار می‌گیرند. مانند اطلاعات قیمتی، حجمی و اندیکاتوری.

 

  • فرآیند:

به عملیات و پردازشی که روی اطلاعات خام در قسمت ورودی فیلتر صورت می‌گیرد و موجب تشکیل یک شرط می‌شود، فرآیند می‌گویند. در واقع فرآیند همان دستوراتی است که معامله‌گران روی ورودی‌ها انجام می‌دهند.

 

  • خروجی:

پس از اینکه پردازش روی اطلاعات خام صورت گرفت، نمادهایی که با شروط طراحی شده در فیلتر مطابقت دارند در قسمت خروجی ظاهر می‌شوند، لذا خروجی همان نتیجۀ فیلتر است.

 

فرآینده فیلترنویسی ارزدیجیتال

اجزایی تشکیل دهنده فیلتر ارزهای دیجیتال ورودی فرآبند خروجی

 


چگونه فیلترنویسی ارز دیجیتال طراجی کنیم؟

خدمات فیلترنویسی ارز دیجیتال توسط سایت‌ها و بروکرهای زیادی ارائه می‌شود؛ اما در این قسمت می‌خواهیم شما را با یکی از بهترین پلتفرم‌های فیلترنویسی آشنا کنیم. پلتفرم آسان کریپتو در سال 2021 به بازار ارائه شد و خدماتی از قبیل فیلترنویسی در رمزارزها، طراحی استراتژی معاملاتی، ارسال نوتیفیکیشن و سایر موارد را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

مزیت اصلی آسان کریپتو کاربری آسان و راحت آن است؛ به این صورت که بدون حتی یک خط کدنویسی می‌توانید به طراحی فیلتر رمزارزها و استراتژی‌های مد نظر خود دست یابید. در واقع ما در آسان کریپتو در دو محیط جداگانه (طراحی پیشرفته و طراحی آسان) این قابلیت را پیاده‌سازی کردیم که با استفاده از بلاک‌های (ابزارهای) موجود می‌توانید شروط خود را تعیین کنید و با اجرا گرفتن از فیلترها به نمادهای مد نظر خود برسید.

 


آموزش فیلترنویسی ارز دیجیتال در پلتفرم آسان کریپتو

 

ثبت‌نام در پلتفرم آسان کریپتو

 

1- ابتدا وارد پلتفرم آسان کریپتو شوید و سپس مطابق با ویدیو آموزشی زیر اقدام به ثبت‌نام در پلتفرم کنید.

2- پس از ثبت‌نام به صفحه ورود پلتفرم مراجعه کنید و با استفاده از شماره موبایل و رمز عبوری که تعیین کردید وارد پلتفرم (صفحه نخست) شوید.

 


طراحی پیشرفته یا طراحی آسان؟

آسان کریپتو دو محیط طراحی پیشرفته و طراحی آسان را برای استفاده کاربران خود تعبیه کرده ‌است و شما می‌توانید در هر دو محیط اقدام به فیلترنویسی کنید؛ اما پیشنهاد تیم آسان کریپتو محیط طراحی پیشرفته است. چرا؟!

در واقع به این دلیل که محیط طراحی پیشرفته از نظر امکانات در سطح بالاتری نسبت به محیط طراحی آسان قرار دارد؛ پیشنهاد می‌کنیم از ابتدای کار از محیط طراحی پیشرفته استفاده کنید. هدف ما از ایجاد محیط طراحی آسان کاربرانی هستند که به تازگی با فیلترنویسی در رمزارزها آشنا شدند و نیاز به محیطی ساده‌تر برای طراحی دارند؛ اما چنانچه می‌خواهید شروط پیچیده‌تری را در فیلتر خود طراحی کنید؛ توصیه می‌کنیم از محیط طراحی پیشرفته استفاده کنید.

 


آموزش ابزارهای آسان کریپتو

برای آشنایی با ابزارهای موجود در پلتفرم و نحوه استفاده از آنها روی عبارت راهنمای پلتفرم آسان کریپتو کلیک کرده و به مطالعه آن بپردازید.

 

چگونه یک فیلتر ارز دیجیتال طراحی کنیم؟

در این قسمت می‌خواهیم با یک مثال شما را با نحوه طراحی شروط در محیط طراحی پیشرفته آشنا کنیم؛ تصور کنید قصد داریم نمادهایی را شناسایی کنیم که دارای فاکتورهای زیر باشند:

 

1) تقاطع رو به بالای قیمت و اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 21 دوره‌ای.

2) خط مکدی بالاتر خط سیگنال قرار داشته باشد.

3) قیمت بالاتر از ابر کومو صعودی قرار داشته باشد.

 


نتیجه‌گیری

تعداد رمزارزهایی که در بازار کریپتوکارنسی وجود دارد بسیار زیاد است و روزانه هم به این تعداد افزوده خواهد شد؛ لذا بررسی و رصد تمام نمادهای موجود در این بازار کاری نشدنی است. به همین منظور فعالان این بازار نیاز دارند در کمترین زمان ممکن به شناسایی نمادها و ویژگی‌های مد نظر خود بپردازند تا بتوانند از آنها سود کسب کنند.

راه‌حلی که برای این موضوع وجود دارد یادگیری مهارت فیلترنویسی ارز دیجیتال  است؛ یعنی تحلیلگر با استفاده از ابزارهایی که می‌تواند در اختیار داشته باشد، فیلتر مدنظر خود را بسازد و به شناسایی نمادهایی بپردازد که مطابق با شرایط آن فیلتر هستند.

یکی از پلتفرم‌هایی که در این زمینه خدمات مناسبی را ارائه می‌کند پلتفرم آسان کریپتو است که شما می‌توانید با ثبت‌نام در آن به طراحی فیلتر ارزهای دیجیتال، استراتژی‌های معاملاتی و دریافت نوتیفیکیشن از آنها بپردازید.

 

 

 

اشتراک گذاری
نوشته های مشابه
نظرات کاربران

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود وایت پیپر