• 18 مرداد 1400
 • |
 • تست

آشنایی با گروه‌های فعال در بازار ارزهای دیجیتال

اولین کاربرد فناوری بلاک‌چین که بسیار موفقیت‌آمیز ظاهر شد، پول دیجیتالی است و به همین دلیل است که از این فناوری در حوزه‌های بسیاری استفاده می‌کنند. امروزه وبلاگ‌ها و صرافی‌های ارزهای دیجیتال، فرصت‌های شغلی زیادی در زمینه بلاک‌چین ایجاد می‌کنند. البته فناوری بلاک‌چین دارای پتانسیل بی‌حد و حصری است و در حال حاضر فرصت‌های شغلی مرتبط با ارز دیجیتال و افرادی که در این زمینه مشغول فعالیت هستند، در حال گسترش است. با گسترش محبوبیت ارزهای دیجیتال و شبکه بلاک‌چین بین مردم، تخصص‌ها و فرصت‌های شغلی زیادی از مهندسی گرفته تا تحلیلگران و روزنامه‌نگاران در این حوزه ایجاد شدند. افرادی که در این زمینه‌ها مشغول به کار هستند، باید مهارت‌های لازم در این حوزه را داشته باشند. اگر شما هم مهارت‌های لازم را در زمینه ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک‌چین‌ دارید، اکنون زمان آن است که در بازار کار این حوزه استعدادهای خود را سرمایه‌گذاری کنید. در این مقاله قصد داریم به‌طورکلی در رابطه با گروه‌های مختلفی که در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند، صحبت کنیم. اکنون بهترین فرصت برای ورود به ارزهای دیجیتال و فناوری‌های مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین و رشد در این عرصه‌ها است. با خواندن این مقاله، شما درمی‌یابید که در این صنعت چه بخش‌هایی در حال رشد است و شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، به دنبال جذب چه افرادی هستند.

گروه‌های فعال در بازار ارزهای دیجیتال

 

گروه‌های فعال در بازار ارزهای دیجیتال تریدرها و سرمایه‌گذاران 

به کسانی که باهدف کسب سود از نوسانات بازار، اقدام به خریدوفروش ارزهای دیجیتال می‌کنند، تریدر می‌گویند. یکی از گروه‌های  فعال در بازار ارزهای دیجیتال می تواند تریدرها را نام برد. ترید کردن نسبت به دیگر روش‌ها درآمد بیشتری دارد، اما در مقابل تلاش بیشتر و ریسک بالایی هم دارد و به همین دلیل است که این روش را به‌عنوان یکی از خطرناک‌ترین روش‌های درآمدی می‌دانند. بهتر است بدانید که ‌ترید موفق ارز دیجیتال به شانس یا حدس و گمان ارتباطی ندارد. تریدرها و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای که توانسته‌اند سود خوبی از معامله‌های خود کسب کنند، به‌طور حتم زمان زیادی را صرف یادگیری اصول‌ ترید، تحلیل تکنیکال و مدیریت ریسک‌های موجود کرده‌اند. بر همین اساس یکی از فرصت‌های شغلی مناسب در این بازار؛ فعالیت در آن بعنوان یک تریدر و با هدف سرمایه‌گذاری است که این موضوع مستلزم یادگیری مهارت‌های تخصصی فراوانی در حوزه تحلیلگری و معامله‌گری است.

 

گروه‌های فعال در بازار ارزهای دیجیتال استخراج‌کنندگان (ماینرها)

گروه‌های فعال در بازار ارزهای دیجیتال استخراج کنندگان (ماینرها) می باشند.
استخراج بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال تلاش و ریسک زیادی را به همراه دارد، اما نتیجه آن درآمد بالایی را برای استخراج‌کننده به ارمغان می‌آورد. اما این به‌شرطی است که استخراج‌کننده تمام جوانب کار و هزینه‌های مختلفی که فرایند استخراج ممکن است برای او به همراه داشته باشد را بسنجد و بر اساس آن تصمیم به این کار بگیرد.

نکته‌ای که اینجا باید در نظر گرفته شود این است که فرایند استخراج بدون استفاده از دستگاه‌های تخصصی ماینینگ ارزهای دیجیتال و تنها با کامپیوتر شخصی، به‌صرفه است یا خیر؟ امروزه برای استخراج ارز دیجیتال مثل بیت‌کوین، نیاز به دستگاه‌های گران‌قیمت و مخصوص استخراج، فضای فیزیکی برای نگهداری این دستگاه‌ها، برق زیاد و علم پیکربندی سخت‌افزارها است.

 

نکته:

تفاوت استخراج آلت‌کوین‌ها (برای مثال اتریوم) نسبت به بیت‌کوین ارزان‌تر بودن استخراج آنهاست؛ ولی در دیگر موارد (مانند پیکربندی، هزینه برق و نگهداری) استخراج آلت‌کوین‌ها با بیت‌کوین یکسان است.

 

گروه‌های فعال در بازار ارزهای دیجیتال تحلیلگران ریسک و روابط عمومی بلاک‌چین

تحلیلگران ریسک در انواع بازارها، اعم از مالی یا غیرمالی فعالیت می‌کنند و نیاز تحصیلی آنها کاملاً به ویژگی‌های شغلی آنها مرتبط است. اما تحلیلگران ریسکی که جزوه گروه‌های فعال در بازار ارزهای دیجیتال می باشند، نیاز دارند تا به‌طور کامل به فناوری و زبان‌های برنامه‌نویسی که برای ساخت برنامه‌های بلاک‌چین از آنها استفاده می‌شوند مسلط باشند. وظیفه یک تحلیلگر ریسک بلاک‌چین به‌طورکلی این است که مطمئن باشد که شرکت یا نهاد مربوطه از قوانین و مقررات محلی، ایالتی و فدرال پیروی می‌کند.

معامله‌گر

یکی گروه‌های فعال در بازار ارزهای دیجیتال می تواند تریدرها را نام برد

داوطلبان حوزه تحلیلگری روابط عمومی بلاک‌چین باید تجربه و سوابق آموزشی در زمینه روابط عمومی، رسانه، روزنامه‌نگاری و ارتباطات داشته باشند. همچنین یک مدیر تحلیلگر روابط عمومی بلاک‌چین باید درک عمیقی از این فناوری و مسائل مرتبط به آن را در صنعت داشته باشد. فردی که به‌عنوان مدیر تحلیلگر روابط عمومی بلاک‌چین در رأس ارتباطات رسانه‌ای شرکت قرار می‌گیرد، وظیفه دارد موقعیت شرکت را در صنعت و بازار تثبیت کند.

سازمان‌ها؛ شرکت‌ها و دیگر گروه‌های فعال در بازار ارزهای دیجیتال

به طور کلی سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگی که در زمینه ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک‌چین فعالیت می‌کنند عبارت‌اند از:

 • بانک‌ها

 • شرکت‌های حسابداری

 • دفاتر حقوقی

 

این سازمان‌های متمرکز سال‌ها در برابر توسعه و پیشرفت‌های فناوری و تکنولوژی ارزهای دیجیتال و بلاک‌چین سکوت کردند و حالا دریافته‌اند که اگر بر روی روش‌های استفاده از فناوری بلاک‌چین مقاومت کنند، ممکن است به‌زودی کاربران آنها را از بازار رقابت کنار بگذارند. به همین جهت این سازمان‌ها به صورت گسترده در حال انعقاد قراردادهایی با شرکت‌های توسعه‌دهنده رمز ارزها هستند تا بتوانند خود را در صحنه رقابت نگه دارند.

گروه های مالی

گروه‌های دیگر فعال در بازار ارزهای دیجیتال می توان بانک ها، حسابرس ها و… نام برد

استارت آپ‌ها و توسعه‌دهندگان

یکی از گروه‌های اصلی فعال در بازار ارزهای دیجیتال، استارت آپ‌ها و توسعه‌دهندگانی هستند که در این زمینه فعالیت می‌کنند، چرا که ایده و طراحی یک رمزارز جدید توسط آنان می‌تواند به جذابیت بازار رمز ارزها بیافزاید. توسعه‌دهندگان با ارائه طرح‌های خود و تشکیل یک تیم قوی تلاش می‌کنند تا پروژه خود را به نتیجه برسانند و با عرضه آن در بازار ارزهای دیجیتال به اهداف بنیادی خود دست یابند.

 

تبلیغ‌کنندگان و بازاریابی در ارزهای دیجیتال

ترویج و تبلیغ لینک‌های بازاریابی به کسب درآمد بیشتر در فعالیت تجاری یک شرکت یا سازمان کمک زیادی می‌کند و این کار ریسک نسبتاً کمی دارد. البته ناگفته نماند که این موضوع کاملاً به عملکرد شما بستگی دارد. در این روش، فرد کسب‌وکارهای مربوط به شرکت را به‌صورت رایگان تبلیغ می‌کند و مشتری با خرید یا ثبت‌نام به‌واسطه تبلیغ صورت گرفته، مبلغی را تحت عنوان کمیسیون به آن فرد پرداخت می‌کند. شما به‌راحتی می‌توانید در برنامه‌های بازاریابی صرافی‌ها شرکت کنید؛ بعنوان ‌مثال برای تبلیغ لینک بازاریابی خود می‌توانید آن را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید یا حتی این امکان را دارید تا لینک خود را در سایت‌های مختلف تبلیغ کنید.

 

معمار امنیتی

اگر در زمینه ارز دیجیتال و فناوری بلاک‌چین مطالعه داشته باشید، متوجه می‌شوید که شعار اصلی توسعه‌دهندگان این تکنولوژی‌های غیرمتمرکز، امنیت است. این امنیت در شبکه بلاک‌چین به‌صورت اتفاقی حاصل نمی‌شود، بلکه شرکت‌هایی که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، از متخصصان این زمینه برای در امان ماندن شبکه در برابر حمله هکرها استفاده می‌کنند.

 

نتیجه‌گیری

نیاز گروه‌های فعال در بازار ارزهای دیجیتال طبق آمار اعلام‌شده روز به‌ روز در حال به افزایش است. کسانی که تا چند ماه پیش حتی معنی و مفهوم بلاک‌چین و ارز دیجیتال را نمی‌دانستند، اکنون مشغول سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین و ترید ارزهای دیجیتال هستند. شرکت‌ها و سازمان‌ها و نهادهای دولتی نیز اکنون در تکاپوی یادگیری و استفاده از این فناوری در کسب‌وکار خود هستند.

پیشرفت و توسعه فناوری ارزهای دیجیتال، مهارت‌های جدیدی خلق می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود که زمینه فعالیت در این عرصه روز به‌ روز افزایش یابد. بر همین اساس بهتر است هرچه زودتر اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید و برای موفقیت در آینده، علم ارزهای دیجیتال و تخصص بلاک‌چین می‌تواند به شما بسیار کمک کند. به‌طورکلی در این مقاله قصد داشتیم تا شمارا با کسب‌وکارهایی که در این زمینه به وجود آمدند، آشنا کنیم و به این موضوع بپردازیم که شرکت‌ها و استارت آپ‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، به دنبال چه نیروها و تخصص‌هایی هستند و این افراد باید چه ویژگی‌ها و چه توانایی‌هایی داشته باشند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نوشته های مشابه
نظرات کاربران

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. Terese

  I’m not sure where you’re getting your info, but good topic.
  I needs to spend some time learning much more or understanding more.
  Thanks for wonderful information I was looking for this information for my mission.

دانلود وایت پیپر