• 25 خرداد 1400

رمز ارزهای آینده‌دار

رویای چند برابر کردن سرمایه از طریق رمز ارزهای آینده‌دار، برخی از افراد را رها نمی‌کند! قیمت بیت‌کوین را در چند سال قبل در نظر می‌گیرند و با مقایسه ارزش کنونی آن حسرت می‌خورند! اما وضعیت برای سایر رمز ارزها به گونه دیگری است. پروژه‌های بلاک‌چینی قدرتمند زیادی طی سال‌های اخیر ظهور کرده و در مدت کمی، ارزش بازار آنها چند برابر شده است. مسیر پیش روی آنها کاملاً هموار و آینده‌شان روشن است. از طرفی به دلیل قیمت پایین کنونی، ظرفیت بسیار بالایی برای افزایش انفجاری قیمت طی مدت‌زمانی کوتاه دارند. اساساً هدف ما معرفی رمز ارزهایی است که ایده‌ای تکنولوژیک و خلاقانه دارند و به همین دلیل ظرفیت رشد بالایی دارند و بر همین اساس در این محتوای آموزشی قصد داریم شما را با برترین رمزارزهای بازار ارزهای دیجیتال آشنا کنیم تا با دید وسیع‌تری به معامله روی آنها بپردازید.

معرفی رمز ارزهای آینده‌دار بازار کرپیتو کارنسی

بیت‌کوین (Bitcoin)
دانلود وایت پیپر بیت‌کوین

رمز ارز بیت‌کوین چیست ؟

به هر نوع پولی که وجود فیزیکی نداشته و فقط در فضای اینترنت معتبر و قابل معامله باشد، ارزهای دیجیتال گفته می‌‌شود که در دو گروه متمرکز و غیرمتمرکز قرار می‌گیرند. بیت‌کوین که به پادشاه رمز ارزها معروف است؛ یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است. به این معنی که تحت کنترل هیچ نهاد یا سازمانی نیست و هیچ دولتی نمی‌تواند معاملات آنرا کنترل کند، به جرات می‌توان به عنوان رمز ارزهای آینده‌دار نام برد.

مهمترین دلیل پیدایش و مورد پذیرش قرار گرفتن بیت‌کوین در جوامع انسانی، غیرمتمرکز بودن آن است. قبل از پیدایش بیت‌کوین و سایر رمز ارزهای آینده‌دار؛ تمامی تراکنش‌های افراد توسط سازمان‌ها، ارگان‌ها و نهادهای دولتی کنترل می‌شد و به نوعی آنها به تمامی اطلاعات افراد دسترسی داشتند. از طرفی بانک‌ها که صرفاً سود خود را ملاک وام‌دهی قرار می‌دادند، نرخ بهره زیادی را در بازپرداخت وام‌ها درخواست می‌کردند و فشار زیادی به فرد وام‌گیرنده وارد می‌کردند.

همچنین افرادی که قصد انجام تراکنش‌های بین‌المللی داشتند، به ناچار مجبور بودند از سرویس‌های تحت کنترل دولت‌ها استفاده کنند و در ازای تراکنش‌های خود هزینه و وقت زیادی صرف کنند. همه عوامل ذکرشده باعث شد تا بیت‌کوین بتواند با ساختار غیرمتمرکز خود جایگاه سیستم‌های متمرکز را در جوامع انسانی تسخیر کند و درصد زیادی از معاملات افراد را به خود اختصاص دهد. در نتیجه بیت‌کوین ارائه شده‌است تا سیستم‌های متمرکز و کنترل دولت‌ها در تراکنش‌ها را کنار بزند و بستری را فراهم کند تا همه تراکنش‌ها و معاملات در محیطی غیرمتمرکز و شفاف انجام شوند.

 

تاریخچه پیدایش بیت‌کوین

در 31 اکتبر سال 2008 میلادی، فرد یا سازمان ناشناسی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو در قسمت رمزنگاری سایت metzdowd.com مقاله‌‌ای با عنوان بیت‌کوین: یک سیستم پرداخت الکترونیکی نظیر به نظیر را منتشر کرد و نوشت: من روی یک سیستم نقدی الکترونیکی جدید کار کرده‌‌ام که کاملاً نظیر به نظیر است و شخص ثالث مورد اعتمادی ندارد.

در 3 ژانویه سال 2009 نیز اولین بلوک بیت‌کوین (بلوک صفر) که به بلوک پیدایش معروف است، استخراج شد. به مرور زمان بیت‌کوین بعنوان یک رمز ارز قابل معامله توسط افراد مختلف انتخاب شد و توانست محبوبیت بسیار زیادی را در بین معامله‌گران کسب کند.

 

مهمترین ویژگی‌های بیت‌کوین

 • بیشترین ارزش بازار:

ارز دیجیتال بیت‌کوین بیشترین ارزش بازار را در میان کوین‌های فعلی دارد؛ این رمز ارز تقریباً نیمی از ارزش بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

 

 • اولین کوین عرضه‌شده:

بیت‌کوین اولین کوین ارائه‌شده در بازار رمز ارزهاست و به همین دلیل شناخته ‌شده‌تر از سایر ارزهای دیجیتال است.

 

 • غیرقابل برگشت بودن:

یکی از مواردی که گاهاً کاربران و معامله‌گران بیت‌کوین را به دردسر می‌اندازد؛ غیرقابل برگشت بودن آن است. بعنوان مثال در صورتی که مقدار بیت‌کوین خود را به آدرس اشتباهی ارسال کنید، امکان بازگشت یا اصلاح آن تراکنش وجود ندارد و بیت‌کوین خود را از دست خواهید داد.

 

 

کیف‌ پول‌های بیت‌کوین

از آنجا که ارز دیجیتال بیت‌کوین اولین رمز ارزی بود که بوجود آمد و تقریباً نیمی از ارزش بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص می‌دهد؛ تمامی صرافی‌ها و کیف پول‌های معتبر در دنیا از این رمز ارز پشتیبانی کرده و برای معامله روی آن می‌توان به هرکدام از این صرافی‌ها یا کیف پول‌ها مراجعه کرد.

 

 

رمز ارزهای بیت کوین

یکی از ارزهای جذاب و پرطرفدار که توسط گروهی از اشخاص ناشناس تحت نام ساتوشی ناکاموتو اختراع کردن

 


 

اتریوم (Ethereum)

دانلود وایت پیپر اتریوم

رمز ارزهای اتریوم چیست؟

به زبان ساده رمز ارزهای آینده اتریوم یک محیط آزاد است که بر پایه فناوری بلاک‌چین طراحی شده‌است و به توسعه‌دهنگان این قابلیت را می‌دهد تا برنامه‌های غیرمتمرکز خود را روی آن پیاده کنند. برخلاف عقیده بسیاری از افراد که اتریوم و بیت‌کوین را همانند هم می‌دانند، اتریوم و بیت‌کوین تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که آنها را از یکدیگر مجزا خواهد کرد.

قرارداد هوشمند اتریوم؛ قراردادی است که به ‌صورت کد نوشته می‌شود؛ هوشمند است و مفاد آن براساس توافق دو طرف قرارداد تعیین و نوشته می‌شود. قرارداد هوشمند (Smart Contract) پروتکلي است که از آن برای تنظیم قرارداد و توافق بین دو طرف استفاده می‌شود و فرآیندهای مختلف را بدون دخالت شخص ثالث و به‌صورت کاملاً تضمینی انجام می‌دهد.

همانطور که گفته شد؛ بیت‌کوین با هدف حذف واسطه و غیرمتمرکز کردن دنیا شکل گرفت و مورد پذیرش جوامع انسانی واقع شد؛ اما ضعف‌هایی نیز در آن وجود داشت. بعنوان مثال سرعت تراکنش‌ها در بیت‌کوین پایین بوده و بسیاری از افراد به دنبال رفع چنین موضوعی در بیت‌کوین بوده‌اند. رمز ارز اتریوم برخی از ضعف‌های موجود در بیت‌کوین را اصلاح کرده و این امکان را فراهم کرده‌است تا بتوان کدهای کامپیوتری (قراردادهای هوشمند) را نیز به صورت غیرمتمرکز اجرا کرد. همچنین با استفاده از اتریوم می‌توان علاوه بر پول؛ سایر فرآیندها را نیز به صورت کاملاً غیر متمرکز انجام داد.

 

تاریخچه پیدایش رمز ارزهای آینده‌دار اتریوم

در اواخر سال 2013 ویتالیک باترین (Vitalik Buterin) ایده خود را که برای تعدادی از دوستانش فرستاده بود، شرح داد و پس از آن همان ایده را نسبت به قبل تکمیل‌تر کرد و برای افراد بیشتری فرستاد.

این ایده قوی نهایتاً در سال 2014 به‌صورت رسمی علنی شد و ویتالیک باترین، به عنوان پدیدآورنده اتریوم و نابغه برنامه‌نویسی در همان سال در مجمعی که براي بیت‌کوین تشکیل شده بود، اتریوم را معرفی کرد.

 

مهمترین ویژگی‌های رمز ارز اتریوم

 • محدودیت عرضه:

علارغم اینکه در رمز ارزهایی مانند بیت‌کوین محدودیت عرضه وجود دارد؛ ارز دیجیتال اتریوم فارغ از این محدودیت می‌باشد و عرضه آن نامحدود است.

 

 • معاملات برگشت‌ناپذیر:

معاملات اتریوم نیز همانند بیت‌کوین و بسیاری از رمز ارزهای دیگر قابل برگشت نیست.

 

 • ارزش بازار:

علارغم اینکه اتریوم بعد از بیت‌کوین بوجود آمده است؛ اما توانسته تا رتبه دوم ارزش بازار در میان رمز ارزها را به خود اختصاص دهد.

 

 • پروتکل اجماع:

اتریوم در ساختار خود از روش اثبات انجام کار استفاده می‌کند و به همین دلیل برای دستیابی به واحدهای جدید آن باید از روش ماینینگ یا استخراج استفاده کرد. (اثبات کار یکی از الگوریتم‌هایی است که در جهت مقابله و پیشگیری از حمله به شبکه استفاده می‌شود. در این روش افرادی که رمز ارز استخراج می‌کنند، از قدرت سخت‌افزارهای کامپیوتری و ابزارهای خود استفاده می‌کنند و آنرا در اختیار شبکه می‌گذارند تا به امنیت شبکه رمز ارزهای آینده‌دار کمک کنند و در ازای اینکار پاداش دریافت می‌کنند.)

 

کیف‌ پول‌های رمز ارز اتریوم

دو کیف پول ترزورز و لجر نانو اس، بهترین کیف‌پول‌های سخت‌افزاری اتریوم هستند. از طرفی بهترین کیف ‌پول‌های تحت وب اتریوم هم MyEthetWallet و Meta Mask هستند. همچنین بهترین کیف ‌پول‌های نرم‌افزاری اتریوم هم کیف پول اتومیک (Atomic) و کیف پول میست (Mist)  است. بهترین کیف پول نسخه موبایل اتریوم هم، کیف پول Jaxx و کیف پول کوینومی Coinomi  است.

 

 

رمز ارزهای اتریوم

اتریوم نسل دوم ارز های دیجیتال است که در بستر بلاکچین ایجاد شده است

 


رمز ارزهای آینده‌دار بایننس‌کوین (BNB)

دانلود وایت پیپر بایننس‌کوین

رمز ارز بایننس‌کوین چیست؟

بایننس‌کوین رمز ارزهای آینده‌دار بسیار سودمند است که بستری برای تجارت چند صد ارز رمزنگاری‌شده فراهم کرده است. همانطور که از نامش پیدایست این رمز ارز توکن‌هایی است که در پلتفرم بایننس استفاده می‌شود و یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از آن پرداخت کارمزد معاملات بسیار کم در صرافی بایننس و بهره‌مندی از تخفیفات ویژه است. همچنین بلاک‌چین بایننس‌کوین بستری است که صرافی غیرمتمرکز بایننس روی آن کار می‌کند.

 

تاریخچه پیدایش بایننس‌کوین

بایننس‌کوین یک رمزارز است که از سوی عرضه اولیه سکه در 2017 به بازار ارز دیجیتال وارد شد و شخصی به اسم چانگ‎‌پنگ‌ژائو معروف به cz آن را بنیان‌گذاری کرد. او یکی از معروف‌ترین افراد فعال در بازارهای دیجیتال است و همین امر نیز موجب شد تا رمز ارز بایننس‌کوین نیز از اعتبار و محبوبیت بالایی برای کاربران برخوردار شود و طی دوره‌ای کوتاه رشد قیمتی فوق‌العاده‌ای داشته باشد.

 

مهمترین ویژگی‌های بایننس‌کوین

 • تاثیرپذیری:

رمز ارز بایننس‌کوین صرفاً توسط صرافی معتبر بایننس ارائه شده‌است و تاثیرپذیری کمی از متغیرهای خارجی دارد. لازم به ذکر است که این رمز ارز بشدت تحت تاثیر شرایط داخلی صرافی بایننس است.

 • محدودیت عرضه:

این رمزارز با محدودیت تعداد عرضه مواجه است؛ به طوری که میزان عرضه آن 200 میلیون کوین خواهد بود و این بدان معنی است که احتمالاً در آینده بایننس‌کوین از نظر حجمی از بیت‌کوین و برخی دیگر از رمز ارزها پیشی بگیرد.

 

کیف‌ پول‌های بایننس‌کوین

معروف‌ترین کیف ‌پول‌هایی که از رمز ارز بایننس‌کوین پشتیبانی می‌کنند عبارتند از:

 • کیف پول Exodus
 • کیف پول Ellipal Cold Wallet
 • کیف پول Coinfy Wallet

 

 

رمز ارزهای بایننس‌کوین

بایننس کوین توسط بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال (بانینس)رمزنگاری شده و به بازار عرضه شد

 


 

کاردانو (Cardano)

دانلود وایت پیپر کاردانو

رمز ارز کاردانو چیست؟

رمز ارز کاردانو یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال می‌باشد که بسیاری از افراد آنرا رقیبی برای اتریوم تلقی می‌کنند، زیرا با استفاده از کاردانو نیز می‌توان قراردادهای هوشمند را ایجاد و اجرا کرد. البته لازم است بدانید که کاردانو سومین نسل بلاک‌چین است و در فناوری امنیتی خود از سیستم چند لایه‌ای استفاده می‌کند.

گفته‌ها حاکی از این است که ارز دیجیتال کاردانو بر خلاف سایر رمز ارزها، اولین پروژه‌ی مبتنی بر بلاک‌چین است که بر اساس تحقیقات اندیشمندان ساخته شده‌است. با استفاده از کاردانو و قراردادهای هوشمند قابلیت ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز روی بلاک‌چین فراهم شده‌است ‌و هیچ فردی نمی‌تواند آنرا از بین ببرد.

رمز ارز کاردانو برای آینده برنامه‌‎های زیادی دارد و تصمیم گرفته از لایه شکل‌گیری به لایه کنترلی تغییر کند. یعنی به‌صورت یک محیط محاسباتی مورد اعتماد در برنامه‌‎های به‌روز همچون برنامه‎‌های شرط‎‌بندی و بازی فعالیت خواهد داشت. با توجه به برنامه‎‌هایی که گروه تحقیقاتی و توسعه کاردانو در نظر گرفته و برنامه‌ریزی‌هایی که کرده‌‎اند، آینده روشنی برای این رمزارز پیش‎‌بینی می‌شود.

 

تاریخچه پیدایش کاردانو

پروژه راه‌اندازی رمز ارزهای آینده‌دار کاردانو در 2015 از طریق مدیرعامل پیشین اتریوم، یعنی چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)  و در سازمان IOHK طراحی و عرضه شد. اما تقریبا 24 ماه طول کشید تا به‌طور کامل و رسمی عرضه شود. آغاز به کار کاردانو در ماه سپتامبر سال 2017 به شکل رسمی شروع شد و امروزه یکی از معروف‌ترین رمز ارزهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال می‌باشد.

 

مهمترین ویژگی‌های کاردانو

 • تیم توسعه‌دهنده رمز ارز کاردانو بسیار کارآمد و قوی است، در نتیجه می‌توان آینده بسیار روشنی را برای این ارز دیجیتال متصور بود.

 

 • ساختار شکل‌دهنده کاردانو بر اساس اثبات سهام است و الگوریتم به‌کار رفته در آن الگوریتم Ouroboros است.

 

 • لایه‎‌های تشکیل‌شده در رمز ارز کاردانو به ۲ قسمت لایه پرداختی CSL و لایه محاسباتی CCL تقسیم می‌‎شود، که موجب جداسازی فرآیند محاسباتی از حساب‌های توزیع‌شده می‎‌شود. در نتیجه اولین بلاک‌چینی است که ساختار دو لایه دارد.

 

کیف ‌پول‌های کاردانو

 • کیف‌ پول نرم‌افزاری Daedalus (دسکتاپ)
 • کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano X
 • کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S
 • کیف پول سخت‌افزاری Trezor Model T
 • کیف پول نرم‌افزاری YOROI (تحت وب و موبایل)
 • کیف پول نرم‌افزاری Atomic (دسکتاپ و موبایل)
 • کیف پول نرم‌افزاری Exedus (دسکتاپ و موبایل)
 • کیف پول نرم‌افزاری Guarda (تحت وب، دسکتاپ و موبایل)

 

 

رمز ارزهای کاردانو

کاردانو یک نوع دیگر از ارزهای دیچیتال ایت که توسط چارلز هاسکینسون به وجود آمد.

 


 

دوج‌کوین (Dogecoin)

دانلود وایت پیپر دوج‌کوین

رمز ارز دوج‌کوین چیست؟

دوج‌کوین یک رمز ارز مبتنی بر بلاک‌چین است که همانند سایر ارزهای دیجیتال از فناوری همتا به همتا استفاده می‌کند که در ابتدا صرفاً بعنوان یک شوخی اینترنی محسوب می‌شد، اما در ادامه و با توجه به حمایت‌هایی که از آن صورت گرفت به یکی از رمز ارزهای معروف در دنیای کریپتوکارنسی تبدیل شد.

توسعه‌دهندگان دوج‌کوین برای توسعه این شبکه از کدهای یک شبکه به‌نام لاکی‌کوین (Luckycoin)  استفاده کردند و به‌نوعی این رمز ارز را می‌توان فورک (انشعاب) لاکی‌کوین دانست و خود لاکی‌کوین هم فورکی از لایت کوین است.

دوج‌کوین هم مانند بیت‌کوین براساس الگوریتم اثبات کار (Proof Of Work) یا همان استخراج (ماینینگ) بنا شده‌است. این شبکه هم مثل بیت‌کوین به ماینرهایی متکی است که تراکنش‌های آن را تأیید می‌کنند و با قدرت پردازش سخت‌افزارهای خود جلوی تقلب و دستکاری بلاک‌چین را می‌گیرند. البته برخلاف بیت‌کوین، دوج‌کوین به‌جای الگوریتم رمزنگاری SHA-256 از الگوریتم رمزنگاری Scrypt بهره می‌برد که مصرف برق ماینینگ را کاهش می‌دهد.

 

تاریخچه پیدایش دوج‌کوین

سال 2013 میلادی جکسون پالمر مدیر محصول شرکت ادوبی (Adobe) تصمیم گرفت که با ارزهای دیجیتال که هرروز به تعداد آنها افزوده می‌شد شوخی کند. بنابراین به شوخی متنی در توییتر خود گذاشت که در آن نوشته بود در ارز دیجیتالی جدید که نام آن دوج‌کوین است سرمایه‌گذاری کرده و این ارز دیجیتال توانایی تبدیل شدن به یکی از بهترین ارزهای رمزپایه در دنیا را دارد. اما در واقع ارز دیجیتالی با این نام اصلاً وجود نداشت!

در دسامبر 2013 میلادی نیز پالمر وب سایتی با نام Dogecoin ایجاد کرد و در صفحه اصلی این وب‌سایت عکس سکه‌ای را گذاشت که روی آن تصویر یک سگ قرار داشت. همچنین در متنی روی این سایت اشاره شده بود که اگر شخصی قصد تبدیل دوج‌کوین به واقعیت را دارد با او تماس بگیرد. درست در همان زمان در آمریکا برنامه‌نویسی به نام بیلی مارکوس در حال برنامه‌نویسی و ساخت ارز دیجیتال انحصاری خود بود که اتفاقی با این وب‌سایت آشنا شد و پس از تماس با جکسون پالمر با یکدیگر ارز دیجیتال دوج‌کوین را بر مبنای کدهای بلاک‌چین بیت‌کوین و استخراج مشابه با آن، از یک شوخی به واقعیت تبدیل کردند.

 

مهمترین ویژگی‌های دوج‌کوین

مهمترین ویژگی که در ارتباط با رمزارز دوج‌کوین وجود دارد این است که محدودیتی در عرضه این کوین وجود ندارد، در صورتی که سایر رمز ارزها مانند بیت‌کوین با محدودیت عرضه کوین مواجه هستند. شرایط برای سایر کوین‌ها به این صورت است که با نزدیک‌شدن به حداکثر عرضه آنها؛ یا ماینرها باید هزینه بسیار زیادی برای استخراج آنها بپردازند و یا دیگر انگیزه‌ای برای استخراج آنها وجود ندارند. اما با توجه به اینکه دوج‌کوین با محدودیت عرضه مواجه نیست از چنین موضوعاتی به دور است.

 

کیف پول‌های دوج‌کوین

 • کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس Ledger Nano S
 • کیف پول اکسودوس Exodus
 • کیف پول دوج‌کوین والت Dogecoin Wallet
 • کیف پول اتمیک والت Atomic Wallet
 • کیف پول سخت‌افزاری ترزور – Trezor
 • کیف پول کاغذی دوج‌کوین Dogecoin Paper Wallet

 

رمز ارزهای دوج‌کوین

یک نوع از ارز دیچیتال که به صورت رمز ارز می باشد

 


 

تتر (Tether)

دانلود وایت پیپر تتر

رمز ارز تتر چیست؟

تتر پایدارترین ارز دیجیتال به شمار می‌رود، چراکه با دلار آمریکا پیوند خورده است. در واقع به ازای هر ۱ واحد تتر، ۱ دلار در بانک فدرال آمریکا ذخیره‌شده است. تتر رمز ارز شناخته شده‌ای ‌در دنیای ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود و جایگاه مناسبی در بازار مبادلات رمز ارزها به دست آورده که یکی از دلایل محبوبیت این رمز ارز، قیمت نسبتاً ثابت آن (تقریباً برابر با یک دلار آمریکا) است.

 

تاریخچه پیدایش تتر

تتر در سال 2010 از سوی یک شرکت هنگ‌کنگی ساخته شد. متخصصان عرصه فناوری بر این باور بودند که بلاک‌چین بیت‌کوین این قابلیت را دارد که بتوان چندین رمز ارز را بر روی آن به اجرا درآورد. به همین دلیل دو گروه این ایده را بررسی كردند و در نتیجه توانستند با ادغام تحقیقات و پروژه‌های به‌دست‌آمده از این بررسی‌ها تتر را ایجاد کردند. این دو گروه عبارت بودند از استارت‌آپی به نام ریل‌کوین و صرافی ارز دیجیتال بیت فینکس.

 

مهمترین ویژگی‌های تتر

ویژگی متغیر نبودن قیمت تتر یا در واقع نداشتن نوسانات قیمتی، مهم‌ترین نقش در دنیای رمز ارزهاست. این ثبات قیمت باعث شده اکثر تریدرها تصمیم بگیرند برای حفظ سرمایه خود در مقابل نوسانات موجود در بازار رمز ارزها و پیشگیری از ضرر در زمان افت قیمت‌ها؛ پول خود را به‌سرعت به تتر تغییر دهند که همیشه ارزش آن با دلار آمریکا برابر است.

به صورت کلی در مقابل هر یک واحد تتر که استخراج شود یک دلار آمریکا در ذخایر بانکی نگه داشته می‌شود که درواقع یک پشتیبان برای این ارز خواهد بود. به این معنی که چنانچه 2.000.000 واحد تتر در بازار عرضه شود، می‌بایست برابر با همان مقدار یعنی 2.000.000 دلار در بانک نگه‌داشته شود. این کار به دلیل ثابت ماندن قیمت تتر است.

ناگفته نماند که گاهی اوقات ارزش تتر به خاطر درخواست‌های زیاد و عرضه به مقدار 0.95 تا 1.05 دلار تغییر پیدا می‌کند، اما این مقدار در برابری نوسانات دیگر رمز ارزها بسیار ناچیز است. از همین رو تریدرها به‌راحتی در زمان افت قیمت دیگر رمز ارزها همچون بیت‌کوین یا اتریوم؛ با همان مقدار تتری که در حساب خود دارند، میزان بیشتری رمز ارز خریداری کنند و همین امر موجب مهم شدن نقش تتر در بازار رمز ارزها شده است.

 

کیف‌ پول‌های تتر

از آنجا که تتر یکی از پایدارترین رمز ارزها به شمار می‌رود؛ تمامی کیف‌ پول‌های معتبر از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند و شما می‌توانید با استفاده از هریک از آنها به نگهداری تتر بپردازید. لازم به ذکر است که بسیاری از کاربران در کشورهایی که با تورم بالایی مواجه هستند (به خصوص ایران)؛ به جای نگهداری دلار که یک پول فیات است؛ از رمز ارز تتر برای حفط ارزش پولی خود استفاده می‌کنند.

 

رمز ارزهای تتر

ارز دیجیتال تتر یکیاز محبوبترین ارزهای حوزه بلاکچین می باشد.

 


 

ریپل (Ripple)

دانلود وایت پیپر ریپل

رمز ارز ریپل چیست؟

ریپل نه تنها یک رمز ارز بلکه یک پلتفرم نیز هست و این ویژگی به دلیل شبکه پرداختی است که در این پلتفرم وجود دارد و اکنون بسیاری از مردم از آن استفاده می‌کنند. در حقیقت ریپل یک پلتفرم است که به دلیل کارهایی همچون خرید، فروش و سایر تراکنش‌های تولید شده و یک سیستم کاملاً باز است. ریپل برخلاف سایر رمز ارزها که برای انجام تراکنش‌ها از سیستم ماینینگ بلاک‌چین استفاده می‌کنند؛ از سیستمي کامل توسط تعداد زیادی از سرورها جهت تایید تراکنش‌های خود استفاده می‌کند و همین قضیه موجب انجام سریع‌تر تراکنش‌ها در این پلتفرم می‌شود. به شکلی که فقط چند ثانیه طول می‌کشد تا تراکنش‌ها انجام شود، ناگفته نماند که هزینه کمتری نیز در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتالی دارد.

 

تاریخچه پیدایش ریپل

شخصی به نام «ایان فوجر» در سال 2004 شرکتی را تاسیس کرد که اسم آن را ریپل‌پی گذاشت، در واقع می‌توان گفت ایده اصلی پلتفرم ریپل از این شخص بود و او می‌خواست سیستمی بسازد که بتوان در آن پول را از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال داد و تمام مردم بتوانند از این سیستم استفاده کنند. این شرکت در بیانیه‌ای خود را اینگونه معرفی کرده است که ریپل‌پی یک سیستم مالی است که این امکان را برای شما فراهم آورده است تا بتوانید تراکنش‌های مالی خود را به هر نقطه‌ای انجام دهید، همچنین بتوانید با ارزهای سنتی و دیجیتالی از تراکنش‌هایی ایمن برخوردار شوید.

در سال 2011 میلادی فردی به اسم «جد مک کالب» که یکی از حامیان بیت‌کوین بود به استخدام شرکت ریپل درآمد، او پس از مدت کوتاهی به دلیل سابقه درخشانی که داشت توانست کنترل شرکت را به دست بگیرد و پس از چند سال فردی به اسم «لارسن» به این تیم اضافه شد و در واقع می‌توان گفت فصل تازه‌ای از تاریخ ریپل با ورود این فرد آغاز شد. در سال 2012 یکی از دوستان مک ‌کالب به اسم «جسی پاول» در این شرکت به مبلغ 200 هزار دلار سرمایه‌گذاری کرد و اسم این فرد به عنوان اولین سرمایه‌گذار ریپل در تاریخ ریپل درج شده است.

 

مهمترین ویژگی‌های ریپل

شبکه‌های اعتبارسنجی و سیستم اجماع ریپل موجب شده‌است که مردم فکر کنند ارز ریپل نیز همانند دیگر ارزهای دیجیتالی مبتنی بر بلاک‌چین عمل می‌کند، اما باید گفت خیر! برخلاف بیت‌کوین، ریپل با سیستم بلاکچین کار نمی‌کند. در واقع ریپل برای موسسه‌ها بزرگ طراحی شده‌است، اما در آن تراکنش‌های فرد به فرد نیز انجام می‌شود و هدف اصلی و تمرکز ریپل این موضوع نیست.

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره شد هدف اصلی ریپل انتقال پول در سطح بالا و جهانی با کم‌ترین زمان ممکن است. ریپل می‌تواند در ثانیه بیشتر از 1500 معامله انجام دهد و تصمیم دارد این میزان را به بیش از 50000 تراکنش افزایش دهد. در نتیجه مهمترین ویژگی‌های رمز ارزهای آینده‌دار ریپل عدم استفاده از سیستم بلاک‌چین و سرعت بالای تراکنش‌ها در آن می‌باشد.

 

کیف پول‌های ریپل

 • کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S & X
 • کیف پول Trezor (Model T)
 • کیف پول Edge
 • کیف پول توست والت Toast Wallet
 • کیف پول تراست والت – Trust Wallet

 

 

رمز ارزهای ریپل

ریپل هم یک پلتفرم و هم یک ارز دیجیتال هست

 


 

آی سی پی (ICP)

دانلود وایت پیپر آی سی پی

رمز ارز ICP چیست؟

این رمز ارز توکن ارائه شده پلتفرم Internet Computer است که اولین بلاک‌چینی است که با سرعت وب و با ظرفیت نامحدود اجرا می‌شود. این پلتفرم همچنین سومین نوآوری بزرگ در بلاکچین است و در کنار بیت‌کوین و اتریوم قرار می‌گیرد. این رمز ارز در واقع یک کامپیوتر بلاکچین است که در مقیاسي هوشمندانه داده‌ها را محاسبه و اجرا می‌کند، داده‌ها را به طور موثر پردازش و ذخیره می‌کند و چارچوب‌های نرم‌افزاری قدرتمندی را به توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهد. با ممكن ساختن این موارد اینترنت کامپیوتر راه‌حل جدیدي را برای ساخت خدمات اینترنتی توکن، سیستم عامل‌های صنعت، سیستم‌های مالی غیرمتمرکز و حتی سیستم‌ها و وب سایت‌های سازمانی ارائه می‌دهد.

تاریخچه پیدایش ICP

این پروژه در اکتبر 2016 توسط دومینیک ویلیامز تاسیس شد و مورد توجه جامعه رمزنگاری قرار گرفت. او یک نظریه‌پرداز رمزنگاری است و مسئول اختراع، اجماع شکاف احتمالی و سایر تکنیک‌های جدید رمزنگاری و عضو اولیه انجمن‌های فنی بیت‌کوین و اتریوم است.

با استفاده از اینترنت کامپیوتر، قراردادهای هوشمند به واحدهایی با امنیت بالا تفکیک می‌شوند که این واحدها، واحدهای محاسباتی هستند که به عنوان برنامه کاربردی یا عملکردهای جداگانه عمل می‌کنند. کاربران نهایی می‌توانند از طریق یک قسمت ورودی با این واحدها ارتباط برقرار کنند و تجربه کاربری آنها شبیه اینترنت امروزی خواهد بود.

 

مهمترین ویژگی‌های ICP

رمز ارز های آینده‌دار ICP وظیفه دارد با اختصاص هویت‌های خاص به داده‌ها، اینترنت سنتی را با استفاده از انتقال حاکمیت ICP به کاربران نهایی جایگزین کند. این رمز ارز از واحدهایی استفاده می‌کند که بسیار شبیه به قراردادهای هوشمند هستند، اما ساخته شده‌اند تا فوق‌العاده مقیاس‌پذیر باشند.

فراتر از همه اینها توان عملیاتی اینترنت کامپیوتر به لطف نوآوری‌های آن بالا است و این موضوع یکی از مهمترین ویژگی‌های آن تلقی می‌شود.

پلتفرم اینترنت کامپیوتر که ارائه‌دهنده ارز دیجیتال ICP است، در ساختار خود از الگوریتم اثبات سهام یا PoS استفاده می‌کند و مبتنی بر این الگوریتم است. ارز دیجیتال ICP همانند دیگر رمز ارزهایی که مبتنی بر الگوریتم PoS هستند، قابلیت استخراج ندارند. در حال حاضر استخراج رمز ارزها با استفاده از دستگاه‌هایی با توان پردازش بالا ممکن است و برای رمز ارزهایی امکان‌پذیر است که از الگوریتم اثبات کار یا PoW در ساختار خود استفاده می‌کنند و مبتنی بر این الگوریتم هستند.

 

کیف پول‌های ICP

کیف پول‌هایی که توسط کاربران زیادی برای نگهداری رمزارز ICP استفاده می‌شود عبارتند از:

 • کیف پول کوین لیست Coinlist
 • کیف پول Safepal

 

 

رمز ارزهای آی سی پی

آی سی پی توکن ارائه شده اولین بلاک‌چینی است که با سرعت وب و با ظرفیت نامحدود اجرا می‌شود.

 


 

بیت‌کوین کش (Bitcoin Cash)

دانلود وایت پیپر بیت‌کوین کش

 

رمز ارز بیت‌کوین کش چیست؟

بیت‌کوین کش علاوه بر اینکه یک رمز ارز برای معامله است؛ بعنوان یک شبکه پرداخت مورد استفاده قرار می‌گیرد و همانند سایر ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز و مبتنی بر فناوری بلاک‌چین است. در حقیقت این رمز ارز نشات گرفته از بیت‌کوین است که به دلیل وجود نظرات مختلفی که بین کاربران بیت‌کوین وجود داشت در سال ۲۰۱۷ ساخته شد.

 

تاریخچه پیدایش بیت‌کوین کش

این رمز ارز در اول آگوست 2017 با هدف برطرف کردن برخی مشکلات در بیت‎کوین طراحی و ساخته شد. یکی از بزرگ‌ترین شخصیت‌های توسعه‌دهنده یا بهتر است بگوییم سازنده بیت‌کوین‎کش، «راجر ور» است که جزء اولین سرمایه‌گذاران بیت‌کوین به شمار می‌رود. بیت‌کوین کش جزوه رمز ارزهای آینده‌دار بازار ارزدیجیتال می‌باشد.

 

مهمترین ویژگی‌های بیت‌کوین کش

 • بهبود برخی از ضعف‌های موجود در بیت‌کوین

 

 • این رمز ارز تیم توسعه‌دهنده بسیار کوچکی دارد و این موضوع یکی از ضعف‌های آن محسوب می‌شود.

 

 • حداکثر میزان عرضه این رمز ارز 21 میلیون کوین است.

 

کیف پول‌های بیت‌کوین کش

 • کیف پول نرم‌افزاری Trust

 • کیف پول نرم‌افزاری Coinomi

 • کیف پول سخت‌افزاری Trezor

 • کیف پول سخت‌افزاری Ledger

 

 

رمز ارزهای بیت کوین کش

بیتکوین کش هم یک رمز ارز و هم یک شبکه پرداخت می باشد

 


 

یونی سواپ (UniSwap)

دانلود وایت پیپر یونی‌سواپ

رمز ارزهای آینده‌دار یونی سواپ (Uniswap) 

یونی سواپ یک پروتکل غیرمتمرکز است که به شما و بقیه افراد جهان امکان می‌دهد توکن‌ها را مستقیماً از طریق کیف ‌پول خود مدیریت کنید. برای استفاده از یونی سواپ نیازی نیست داده‌های شخصی یا کلیدهای خصوصی را در اختیار یک مرکز غیرمتمرکز قرار دهید. یونی سواپ مجموعه‌ای از برنامه‌های رایانه‌ای است که با استفاده از بلاک‌چین اتریوم اجرا می‌شود و امکان تعویض توکن را به‌صورت غیرمتمرکز فراهم می‌کند و با کمک یونی کورن (unicorn) اجرا می‌شود.

 

تاریخچه پیدایش Uniswap

هایدن آدامز (Hayden Adams) در سال 2018 پروتکل یونی سواپ را خلق کرد، اما فناوری زیربنایی که در توسعه از آن الهام گرفته شده، نخستین مرتبه توسط ویتالیک بوترین (خالق اتریوم) مطرح شد. بد نیست بدانید هایدن آدامز یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم به شمار می‌رود.

این رمز ارز در فضای شبکه اتریوم فعالیت می‌کند و همین موضوع باعث شده‌است تا امنیت و سرعت آن بسیار افزایش یابد؛ همچنین هدف از پیدایش یونی سواپ این است که به تبادل توکن‌های مبتنی بر شبکه ERC-20 بپردازیم.

 

مهمترین ویژگی‌های Uniswap

با توجه به اینکه این رمز ارز توسط صرافی یونی‌سواپ عرضه شده‌است، مورد حمایت این صرافی می‌باشد و این موضوع یکی از ویژگی‌های مهم این رمز ارز است. همچنین با توجه به حمایت‌هایی که از این رمز ارز می‌شود (تخفیف‌ها و کاهش کارمزد معاملات)، جذابیت زیادی برای خرید و فروش آن ایجاد می‌کند.

 

کیف پول‌های Uniswap

 • کیف پول سخت‌افزاری لجر Ledger
 • کیف پول ترزور Trezor
 • کیف پول تراست والت Trust Wallet
 • کیف پول اتمیک والت Atomic Wallet
 • کیف پول مای اتر والت – MyEtherWallet

 

 

رمز ارزهای یونی سواپ

یونی‌ سواپ در بلاک‌چین شبکه اتریوم اجرا می‌شودبا رمز ارز یونی سواپ می‌توان به مبادله خودکار بین اتریوم و توکن‌های پرداخت

 


 

لایت‌کوین (Litecoin)

دانلود وایت پیپر لایت‌کوین

رمز ارز لایت‌کوین چیست؟

لایت‌کوین یکی از معروف‌ترین رمز ارزها در بازار ارزهای دیجیتال است و با استفاده از آن می‌توان با سرعت بیشتر و هزینه کمتری پرداخت‌های مالی دنیا را انجام داد. این رمز ارز که با نماد اختصاری LTC نمایش داده می‌شود؛ از روش اثبات کار برای تامین امنیت شبکه خود استفاده می‌کند و همانند بسیاری از رمز ارزهای دیگر به هیچ نهاد یا سازمانی وابسته نیست. همچنین مهمترین هدفی که باعث طراحی رمز ارز لایت‌کوین شد، این است که سرعت تراکنش‌ها در شبکه را افزایش دهد که تا حد بسیار زیادی در این زمینه موفق بوده است.

 

تاریخچه پیدایش لایت‌کوین

لایت‌کوین در سال 2011 ساخته و وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. «چارلی لی» که بعنوان کارمند در شرکت‌ گوگل و صرافی کوین‌بیس فعالیت می‌کرد؛ توانست لایت‌کوین را به شکلی طراحی کند که برای انجام تراکنش‌های روزمره بسیار مناسب و کاربردی‌تر باشد. در واقع می‌توان گفت چارلی‌لی رمز ارز لایت‌کوین را با هدف تسریع و راحت‌تر کردن فعالیت‌های روزمره افراد طراحی کرده‌است.

 

مهمترین ویژگی‌های لایت‌کوین

 • میزان عرضه:

حداکثر میزان عرضه در این رمزارز 84 میلیون کوین، یعنی تقریباً 4 برابر بیت‌کوین است.

 

 • امنیت شبکه:

این ارز دیجیتال از الگوریتم اثبات کار و روش Skrypt در تامین شبکه خود استفاده می‌کند.

 

 • ارزش بازار:

علارغم اینکه لایت‌کوین دیرتر از برخی رمز ارزها عرضه شده‌است، اما در بین چندین رمز ارز برتر قرار دارد. (از نظر تعداد سکه در جریان)

 

کیف پول‌های لایت‌کوین

 • کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس و ایکس Ledger Nano S & X
 • کیف پول سخت‌افزاری ترزور Trezor
 • کیف پول تراست والت Trust Wallet
 • کیف‌پول نرم‌افزاری لایت والت Lite Wallet
 • کیف پول کاغذی لایت آدرس – Lite Address

 

 

رمز ارزهای لایت کوین

با رمز ارز لایت کوین میتوانیم با سرعت بیشتر و هزینه کمتر پرداخت انجام دهیم

 


 

چین‌لینک (Chainlink)

دانلود وایت پیپر چین‌لینک

رمز ارز چین‌لینک چیست؟

چین‌لینک یکی از ارزهای دیجیتالی است که با هدف افزایش روابط، همکاری و رفع برخی از مشکلات در بین ارزهای دیجیتال بوجود آمده است. این رمز ارز روی شبکه اتریوم پیاده‌سازی شده‌است و قصد دارد محیطی را فراهم کند تا راه‌حل‌هایی که در جهت حل مشکلات در کسب و کارهای سنتی وجود دارند را بهبود ببخشد.

اساساً رمز ارزهای آینده‌دار چین‌لینک یک توکن است و بر روی بلاک‌چین رمز ارز اتریوم فعالیت می‌کند، زیرا بر اساس پروتکل ERC-20 برنامه‌ریزی ‌شده‌است. سازنده اتریوم با ارائه دادن انواع قراردادهای هوشمند تغییراتی عظیم در بازار دیجیتال به وجود آورد، ولی در این خصوص مشکلی قرار داشت و این مشکل در مورد چگونگی برقراری ارتباط و تعامل در رمز ارزها با دنیای بیرونی بلاک‌چین بود.

در واقع امکان انتقال اطلاعات بیرونی محیط بلاک‌چین به قراردادهای هوشمند امکان‌پذیر نبودند، به همین دلیل رمز ارز چین‌لینک با هدف اصلیِ برطرف کردن این مشکل بزرگ از طریق شرکتی به اسم اسمارت کانترکت طراحی و به بازار عرضه شد. همچنین این رمز ارز در سیستم‌های پرداختی، پرداخت‌های بانکی، ساخت و ایجاد شبکه‌های پرداخت کاربرد فراوانی دارد.

 

تاریخچه پیدایش چین‌لینک

پس از اینکه در سال 2015 اتریوم وارد بازار ارزهای دیجیتال شد؛ توکن این رمز ارز توسط سرگی نظرف ایجاد و در سال 2017 به بازار عرضه شد. سرگی نظرف به همراه استیو آلیس به توسعه رمز ارز چین‌لینک پرداختند؛ به طوری که در نهایت توانستند در سال 2017 آنرا وارد دنیای واقعی کنند.

 

مهمترین ویژگی‌های چین‌لینک

 • کاربرد فراوان:

این رمز ارز به صورت گسترده در سیستم‌های پرداخت، پرداخت بانکی و شبکه‌های پرداختی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 • تیم توسعه‌دهنده:

گروه توسعه‌دهنده این پروژه همواره به دنبال راه‌حل جدیدی برای ارتقای چین‌لینک هستند تا با افزایش قابلیت‌های آن افراد و شرکت‌های بیشتری ترغیب به استفاده این رمز ارز بشوند.

 

کیف پول‌های چین‌لینک

 • کیف پول اتمیک Atomic Wallet
 • کیف پول کوین‌بیس Coinbase Wallet
 • کیف پول متامسک MetaMask Wallet
 • کیف پول تراست والت Trust Wallet
 • کیف پول کوینومی – Coinomi Wallet

 

رمز ارزهای چین‌لینک

چین‌لینک رمز ارزی است که با برای افزایش روابط، همکاری و برطرف کردن برخی از مشکلات در بین ارزهای دیجیتال به وجود آمده

 


 

استلار (Stellar)

دانلود وایت پیپر استلار

رمز ارز استلار چیست؟

استلار یکی از رمز ارزهای آینده‌دار است که در کنار سایر رمز ارزهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال در حال فعالیت است و بسیاری از افراد با استفاده از آن به انجام تراکنش‌ها و سرمایه‌گذاری خود می‌پردازند. در واقع این رمز ارز شباهت زیادی به ریپل دارد، به‌گونه‌ای که شاید بتوان گفت استلار یک شاخه یا فورک از ریپل است. استلار در پی ایجاد اختلافاتی بین گروه سازنده ریپل ایجاد شد؛ اختلافی که باعث یک جدایی و ایجاد رمز ارزی جدید با شباهت زیاد، اما با هدفی متفاوت شد.

استلار نیز همچون شبکه اینترنت از چندین سرور غیرمتمرکز تشکیل ‌شده که یک دفتر کل توزیع‌شده را ساخته است و از تمام سرورها پشتیبانی خواهد کرد. سرورهای استلار، کل معاملات و خرید و فروش‌ها را ثبت می‎کند و یک کپی از آن را نگهداری خواهد کرد.

 

تاریخچه پیدایش استلار

خالق استلار «جد ‎مک‌ کالب» است که یکی از بنیانگذاران ارشد ریپل به شمار می‌رود. همان‌طور که گفته شد به دلیل به وجود آمدن برخی اختلاف‌نظرها در گروه ریپل جد مک کالب از این گروه جدا شد و خود به‌طور مستقل آغاز به کار کرد. نتیجه این جدایی طراحی و عرضه استلار به بازار ارزهای دیجیتال بود. استلار در اوایل سال 2014 ساخته شد و در نوامبر سال 2015 نیز فعالیت خود را در این بازار به‌صورت رسمی آغاز کرد.

 

مهمترین ویژگی‌های استلار

 • به‌کارگیری عناصر فنی پیشرفته در ساختار استلار که منجر به افزایش جذابیت آن برای فعالین حوزه ارز دیجیتال شده‌است.

 

 • همکاری با کپمانی‌های بزرگی مثل IBM که موجه حمایت این رمزارز می‌شود.

 

 • این رمزارز می‌تواند مبادلات میان ارزهای فیات و ارزهای رمزپایه را امکان‌پذیر کند.

 

کیف پول‌های استلار

 • کیف پول دسکتاپ استلار (Desktop Stellar)
 • کیف پول استارگازر (Stargazer)
 • کیف پول Centaurus
 • کیف پول تلگرامی PapayaBot
 • کیف پول لِجر نانو (Ledger Nano)

 

 

رمز ارزهای استلار

رمز ارزی هست که در کنار بقیه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند

 


 

وی‌چین (VeChain)

دانلود وایت پیپر وی‌چین

رمز ارز وی‌چین چیست؟

وی‌چین نوعی ارز دیجیتال است که با نماد اختصاری VET نمایش داده می‌شود و یک پلتفرم غیرمتمرکز است که بر پایۀ سیستم بلاک‌چین ایجاد شده و از سوی توسعه‌دهندگان برای پیشبرد اهداف تجاری غیرمتمرکز به وجود آمده‌است. تا کنون وی‌چین محصولات دارویی، کشاورزی، نوشیدنی و بسیاری از صنایع را حمایت می‌کند.

 

تاریخچه پیدایش وی‌چین

این رمز ارزهای آینده‌دار در سال 2015 میلادی توسط یک مهندس IT که مدیریت شرکتCIO Louis Vuitton China را در کارنامه خود دارد به بازار عرضه شد. یکی دیگر از افرادی که در تیم اصلی توسعه‌دهنده وی‌چین نقش دارد و درحال حاضر مدیریت مالی این رمز ارز بر عهده اوست؛ جی ژانگ نام دارد که سابقه زیادی در حوزه مدیریت ریسک دارد.

 

مهمترین ویژگی‌های وی‌چین

 • فناوری:

تیم توسعه‌دهنده وی‌چین به منظور افزایش انعطاف‌پذیری، طول عمر و پایداری این رمز ارز از دو کوین VET و Vethor در طراحی آن استفاده کرده‌است. همچنین این موضوع باعث شده تا کارمزد تراکنش‌ها به صورت مستقیم در نوسان قیمت توکن VET نقش نداشته باشد و این موضوع جذابیت زیادی را برای افراد ایجاد کرده‌است که به معامله آن بپردازند.

 

 • ساختار داخلی:

رمز ارزهای وی‌چین از الگوریتم اثبات اختیار (POA) در تامین امنیت شبکه خود استفاده می‌کند که این موضوع یکی از مزیت‌های آن است.

 

کیف‌ پول‌های وی‌چین

 • کیف پول لجر نانو اس Ledger Nano S
 • کیف پول تراست والت – Trust Wallet

 

 

رمز ارزهای ویچین

وی چین یک ارز دیچیتال برپایه بلاک‌چین است و غیر متمرکز می باشد

 


 

رمز ازتتا (Theta)

دانلود وایت پیپر تتا

رمز ارز تتا چیست؟

تتا یک شبکه بلاک‌چین است که برای پخش ویدیو ساخته شده است و این بلاک‌چین در مارس 2019 راه‌اندازی شده‌است. شبکه اصلی تتا به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز فعالیت می‌کند؛ به این صورت که کاربران پهنای باند و منابع محاسباتی را به صورت همتا به همتا (P2P) به اشتراک می‌گذارند.

 

تاریخچه پیدایش تتا

مشاوران این پروژه Steve Chen (بنیان‌گذار یوتیوب) و Justin Ken (بنیان‌گذار شبکه Twitch) هستند. توسعه‌دهندگان می‌گویند هدف پروژه این است که تغییرات اساسی در صنعت پخش فیلم ایجاد کنند؛ به عبارت ساده‌تر شبکه تتا یک شبکه بلاک‌چین محور و یک پلتفرم برای پخش محتوای ویدیویی با پهنای باند بالا است.

 

مهمترین ویژگی‌های تتا

وظیفه اصلی تتا، غیر متمرکزکردن ویدیو برای مقرون به صرفه کردن و کارآمدی بیشتر است. این شبکه بر روی یک بلاک‌چین بومی اجرا می‌شود و با دو توکن محلی معروف تتا و تتا فیول، اقتصاد داخلی را تامین می‌کند. از طرفی بینندگان و تولیدکنندگان می‌توانند به خاطر تبلیغ و مشارکت در پروژه، پاداش دریافت کنند که این موضوع منجر به افزایش استفاده و تقاضا برای این کوین خواهد شد و می‌توان گفت آینده روشنی جهت رقابت با سایر ارزهای دیجیتال دارد.

کیف پول‌های تتا

 • کیف پول ترزور Trezor
 • کیف پول سخت‌افزاری لجر Ledger
 • کیف پول کیپ‌کی – KeepKey

 

رمز ارزهای تتا

رمز ارز دیتا مبتنی بر بلاک‌چین است که برای پخش ویدیو ساخته شده است و غیرمتمرکز می‌باشد

 


 

ترون (TRON)

دانلود وایت پیپر ترون

رمز ارز ترون چیست؟

هدف از توسعه ارز دیجیتال ترون و یا همان ترونیکس، استفاده از شبکه ترون است. با این ‌حال رمز ارز ترون هم‌اکنون به‌عنوان یک ارزش قابل ذخیره به‌کار رفته و در صرافی‌های معتبر بازار ارزهای دیجیتال خرید و فروش می‌شود.

یکی از اصلی‌ترین اهداف ترون حذف واسطه‌های محتوایی است. شاید برایتان این سوال باشد که منظور از حذف واسطه‌های محتوایی چیست؟ منظور از واسطه‌های محتوایی برنامه‌هایی همانند فیسبوک، اینستاگرام، گوگل و سایر موارد است. به صورت کلی می‌توان گفت که ترون می‌خواهد یک اینترنت کاملاً غیرمتمرکز را ایجاد کند.

ترون در حال حاضر دارای یک شبکه اینترنت غیرمتمرکز است که جاستین سان توسعه‌دهنده ترون زحمت‌های زیادی را برای این موضوع کشیده است. همان‌طور که گفتیم هدف از خلق ترون این بود که اینترنت کاملاً غیرمتمرکز ایجاد شود. این شبکه می‌خواهد ساختار خود را به سمت یک شبکه جهانی غیرمتمرکز پیش ببرد و مطالب رایگانی را در حوزه سرگرمی به اشتراک بگذارد.

 

تاریخچه پیدایش ترون

در همان ابتدا که ترون عرضه شد، بلاک‌چین اختصاصی نداشت و در بلاک‌چین اتریوم به عنوان یک توکن فعالیت می‌كرد. پس از مدتی بلاکچین اختصاصی ترون ایجاد شد و ترون فعالیت خود را در بلاک‌چین اختصاصی‌اش ادامه داد. ارز دیجیتال ترون توسط جاستین سان Justin Sun در سال 2017 خلق شد.

 

مهمترین ویژگی‌های رمزارز ترون

 • محبوبیت:

علارغم اینکه رمز ارز ترون نسبتاً دیرتر از سایر رمز ارزها بوجود آمد، اما توانسته است تا با حمایت‌های جک ما (بنیانگذار علی‌بابا) به سرعت در بین افراد فعال در بازار ارزهای دیجیتال محبوبیت کسب کند و در عموم صرافی‌های معامله شود.

 

 • عرضه زیاد:

یکی از ویژگی‌های منفی رمز ارز ترون این است که عرضه بسیار زیادی با هدف پایین نگه داشتن قیمت آن صورت گرفته است که این موضوع از نظر برخی از کاربران ناخوشایند است.

 

کیف پول‌های ترون

 • کیف پول تراست Trust Wallet
 • کیف پول اکسودوس Exodus
 • کیف پول ترون پیپر Tron Paper Wallet
 • کیف پول اتمیک – Atomic

 

 

رمز ارزهای ترون

رمز ارز ترون یک سیستم‌عامل مبتنی بلاک‌چین است که می‌تواند دز یک فضای اجتماعی غیرمتمرکز، محتواهای متنوعی را به اشتراک بگذارد.

 


 

فایل‌کوین (Filecoin)

دانلود وایت پیپر فایل‌کوین

 

رمز ارز فایل‌کوین چیست؟

فایل‌کوین در ابتدا به دنبال اين بود كه تبدیل به شبکه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز شود؛ این رمز ارز به کاربران اجازه می‌دهد از فضاهای بدون استفاده خود بهره ببرند و در یک بازار آزاد اقدام به خرید و فروش آنها کنند. برخی از کاربران می‌توانند فضاهای ذخیره‌سازی را عرضه کنند و برخی دیگر می‌توانند این فضاها را با استفاده از Fil خریداری کنند. به صورت کلی این ارز به افرادی که به فضاهای خالی خود نیازی ندارند، فرصت کسب درآمد می‌دهد؛ لذا این افراد می‌توانند با اشتراک‌گذاری آن فضا اقدام به کسب درآمد کنند.

 

تاریخچه پیدایش فایل‌کوین

در سال 2017 اولین عرضه اولیه فایل‌کوین انجام شد؛ این عرضه اولیه در آن زمان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین جذب سرمایه‌ها عنوان شد. می‌توان گفت حدود 257 میلیون دلار روی آن سرمایه‌گذاری انجام شد و حدود 200 میلیون فایل‌کوین فروخته شد.

 

مهمترین ویژگی‌های فایل‌کوین

مهمترین مزیتی که در استفاده از رمز ارزهای آینده‌دار فایل‌کوین وجود دارد این است که همواره به ماینرهای خود پاداش می‌دهد. یعنی ماینرها بدون اینکه چیزی ذخیره کنند پاداش می‌گیرند؛ سیاست فوق به این منظور است که همیشه با وجود چنین ماینرهایی فضای کافی برای ذخیره اطلاعات وجود داشته باشد.

تصور کنید که نیاز به مقداری فضا برای ذخیره اطلاعات دارید. شما باید مقداری اطلاعات یادداشت و سپس وارد کنید تا بتوانید مراحل را دنبال کنید. در ابتدا باید اطلاعاتی همانند نوع فایلتان و همچنین مدت زمانی را که قرار است فایلتان در آن فضا ذخیره شود با کمی ارز فایل‌کوین ارسال کنید. حال ماینرهایی که فضا در اختیار دارند نیز قیمت‌هایی اعلام می‌کنند که باید بر اساس این قیمت‌ها معامله انجام شود. وقتی از سوی ماینر قیمت تعیین شد، قیمت پیشنهادی ماینر با قیمت کاربر هماهنگ می‌شود و سپس در صورت توافق در بین دو طرف، قرارداد همکاری بسته می‌شود. در این مرحله تاریخچه آن قرارداد بر روی بلاک‌چین ذخیره می‌شود و در انتها نیز مشتری فایل‌ها را برای ماینر ارسال می‌کند و ماینر نیز آنها را ذخیره می‌کند. حال در این مرحله تمامی فایل‌ها رمزنگاری و به بلاک‌چین ارسال می‌شوند.

یکی دیگر از مزیت‌های فایل‌کوین سرعت بالاتر و انتقال روان‌تر است، همچنین شبکه فایل‌کوین قدرت را در دست مشتری قرار می‌دهد و از طریق توانسته با شرکت‌ها بسیار بزرگی همکاری کند.

 

 کیف پول‌های فایل‌کوین

 • کیف پول رسمی ارز فایل‌کوین – (FilFox)
 • کیف پول تراست والت Trust Wallet
 • کیف پول MathWallet

 

 

رمز ارزهای فایل کوین

رمز ارز فایل کوین شبکه برای ذخیره سازی می باشد

 


 

رمز ارزهای آینده‌دار مونرو (Monero)

دانلود وایت پیپر مونرو

رمز ارز مونرو چیست؟

مونرو با نماد اختصاری XMR یکی از ارزهای دیجیتال متن‌باز است که با در سال ۲۰۱۴ با هدف بهبود حریم شخصی راه‌اندازی شده است. مهم‌ترین نکته درباره این ارز، حفظ حریم شخصی معاملات در بلاک‌چین آن است. محبوبیت رمز ارز مونرو در دنیای ارزهای دیجیتال بیشتر به دلیل ویژگی ناشناس ماندن است. رمز ارز مونرو برترین ارز دیجیتال محرمانه است که بر اساس سیستمی خصوصی و غیر قابل ردیابی است و از نوع خاصی از رمزنگاری استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل کند تمام معاملات آن غیر قابل ردیابی هستند.

 

تاریخچه پیدایش رمز ارز مونرو

ارز دیجیتال مونرو در سال 2014 راه‌اندازی شده است و با توجه به گفته‌های سایت CoinMarketCap در ابتدا هفت نفر در توسعه مونرو نقش داشته‌اند که پنج نفر از آنها تصمیمم گرفته‌اند ناشناس بمانند. شایعاتی مبنی بر اختراع مونرو توسط ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت‌کوین وجود دارد. از طرفی ریشه رمز ارزهای آینده‌دار مونرو را می‌توان در ارز دیجیتال Bytecoin جستجو کرد که یک رمز ارز پایه متمرکز بر حریم خصوصی است و در سال 2012 راه اندازی شده‌است.

 

مهمترین ویژگی‌های مونرو

 • مقیاس پذیری (ارائه حجم‌های قابل تغییر برای ایجاد هر بلوک)

 

 • حفظ حریم خصوصی (کاربران تسلط کامل بر روی تراکنش‌ها و سرمایه خود دارند)

 

 • تمرکز زدایی (با وجود استفاده از الگوریتم گواه اثبات کار، با روش‌هایی متفاوت به دنبال تمرکز زدایی است)

 

 • محدودیت در عرضه (کلیه کوین‌های قابل استخراج مونرو 18 میلیون و 400 هزار عدد است)

 

کیف پول‌های مونرو

 • کیف پول Monero GUI
 • کیف پول MyMonero
 • کیف پول Cake
 • کیف پول Ledger Nano S
 • کیف پول Monerujo

 

 

رمز ارزهای مونرو

رمز ارز مونرو یکی از ارزهای دیجیتال متن‌باز است

 


 

آوی (AAVE)

دانلود وایت پیپر آوی

رمز ارز آوی چیست؟

این رمز ارز یک پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز برای ارائه ارزهای دیجیتال است. این رمز ارز به عبارتی یک پروتکل نقدینگی غیرمتمرکز، متن‌باز و غیرحضوری است که کاربران را قادر می‌سازد سود سپرده‌های ارز رمز پایه را به دست آورند و همچنین از طریق قراردادهای هوشمند دارایی خود را قرض بگیرند. این پروتکل جدا از درآمدزایی، وام‌های سریع را نیز ارائه می‌دهد.

همان‌طور که گفتیم یکی از چندین ارز رمزنگاری شده DeFi است و یک سیستم وام غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می‌دهد از طریق دارایی‌های رمزنگاری، بدون داشتن واسطه، وام بدهند و یا وام بگیرند و سود کسب کنند.

رمز ارزهای آوی از جمله سیستم‌های وام‌دهی است که به عنوان بهترین سیستم استخرهای وام توصیف می‌شود. کاربران وجوهی را که می‌خواهند وام دهند واریز می‌کنند و وجه سپس در یک استخر جمع می‌شود. وام‌گیرندگان پس از گرفتن وام ممکن است از آن استخرها وام بگیرند و این توکن‌ها را می‌توان به دلخواه وام‌دهنده معامله کرد و یا انتقال داد. این ارز دیجیتال به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا با رمز ارزهای متفاوت از سپرده‌های خود وام بگیرند.

 

تاریخچه پیدایش آوی

در ابتدای راه‌اندازی و زمانی که برای اولین بار عرضه شد، در نوامبر سال 2017 بود که با نام ETHLend شناخته می‌شد و پس از این در سپتامبر سال 2018 نام تجاری خود را به Aave تغییر داد. این رمز ارز توسط فردی به نام Stani Kulechov بنیان‌گذاری شد که از جمله کارآفریناني است که در رشته حقوق به تحصیل و کسب دانش پرداخته است.

 

مهمترین ویژگی‌های آوی

شاید بتوان گفت مهمترین مزیت و کاربرد رمز ارزهای آینده‌دار آوی فراهم کردن فضای وام‌دهی و وام گرفتن برای افراد است. یکی از مهمترین قابلیت‌های این رمز ارز، وام‌های فلاش است که برای اولین‌بار در فضای DeFi مطرح و راه‌اندازی شده‌اند.

 

کیف پول‌های آوی

رمز ارز آوی یک توکن ERC-20 است که می‌توانید آن را در کیف پول‌هایی که از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند ذخیره کنید. در این قسمت ما تعدادی از کیف پول‌هایی که قابلیت ذخیره‌سازی این رمز ارز را دارند به شما معرفی خواهیم کرد. کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر و ترزور این امکان را به شما می‌دهند تا بتوانید رمز ارز آوی را ذخیره کنید. همچنین شما می‌توانید از کیف‌پول Trust که قابلیت نصب بر روی سیستم عامل‌های اندروید و IOS را دارد برای ذخیره‌سازی آن استفاده کنید.

 

 

رمز ارزهای آوی

رمز ارزهای آوی پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز برای ارائه ارزهای دیجیتال است.

 


 

رمز ارزهای آینده‌دار نئو (NEO)

دانلود وایت پیپر نئو

رمز ارز نئو چیست؟

هدف اصلی توسعه‌دهندگان نئو از ایجاد آن، این است که یک شبکه توزیع شده اقتصاد هوشمند ایجاد کنند. پروژه نئو از فناوری بلاک‌چین و هویت دیجیتال بهره برده است که برای دیجیتال‌سازی دارایی‌ها و مواردی همچون این موضوع است. این اتفاق قرار است توسط نئو در سراسر جهان انجام شود و تمام مسائل اقتصادی را پوشش می‌دهد. نئو بر روی قراردادهای هوشمند اجرا می‌شود و سیستمی بر پایه الگوریتم گواهی اثبات سهام دارد. ارز دیجیتال نئو تقریباً از تمام زبان‌های برنامه‌نویسی در جهت قرارهای هوشمند پشتیبانی می‌کند.

یکی از تفاوت‌های قرارداد هوشمند نئو و اتریوم این است که نئو از اکثر زبان‌های برنامه‌نویسی پشتیبانی می‌کند، اما اتریوم تنها از زبان برنامه‌نویسی انحصاری مختص به خود پشتیبانی می‌کند.

 

تاریخچه پیدایش نئو

تحقیقاتی که برای شروع این کار باید انجام می‌شد تقریباً از سال 2014 آغاز شد. این ارز دیجیتال توسط یک شرکت چینی با نام On Chain که در شانگهای چین واقع است توسعه داده شده است.

 

مهمترین ویژگی‌های نئو

 • قرارداد هوشمند پیشرفته:

یکی از مهمترین ویژگی‌های رمز ارزهای آینده‌دار نئو سیستم قرارداد هوشمند آن است، این سیستم از تمامی زبان‌های برنامه‌نویسی پشتیبانی می‌کند.

 

 • سازگار بودن نظارتی:

یکی از مهمترین تمایزها و ویژگی‌های رمز ارز نئو این است که برخلاف سایر رمز ارزها، پلتفرم آن بر سازگار بودن نظارتی متمرکز است.

 

 • هویت دیجیتالی:

هر فردی که بر روی پلتفرم نئو فعالیت می‌کند، یک هویت دیجیتالی منحصر به فرد خواهد داشت که قابل اثبات نیز هست.

 

کیف پول‌های نئو

برای اینکه بتوانید ارز دیجیتال نئو را ذخیره کنید، باید همانند دیگر رمز ارزها اقدام کنید. ابتدا باید کیف پول دیجیتالی خود را انتخاب کنید و سپس نرم افزار آن را دانلود کنید.

از طرفی ارز دیجیتال نئو جز کیف پول کاغذی از دو کیف پول دیگر پشتیبانی می‌کند. یعنی شما می‌توانید برای ذخیره رمز ارزهای نئو، از کیف پول نرم‌افزاری یا وب یا سخت‌افزاری استفاده کنید. خوشبختانه تنوع در کیف پول نئو زیاد است و شما می‌توانید به دلخواه یکی از بهترین آنان را انتخاب کنید.

 

 

رمز ارزهای نئو

نئورمز ارزهای شبکه توزیع شده اقتصاد هوشمند است

 


 

دش (Dash)

دانلود وایت پیپر دش

رمز ارز دش چیست؟

دش (Dash) یکی از رمز ارزهای آینده‌دار بازار کریپیتو  که بر اساس کدهای پایه بیت‌کوین و لایت‌کوین است که بهبودها و تغییرات مختلفی در آن تعبیه‌شده و آن را از زمان شروع به‌کار در سال ۲۰۱۴ متفاوت کرده است. ایوان دافیلد سازنده این رمز ارز، آن را به‌منظور سه مسئله کلیدی که در شبکه بیت‌کوین مشاهده کرد ساخته است.

 • حریم خصوصی
 • نظارت
 • سرعت تراکنش

طی سه سال گذشته، دش به یکی از ارزهای دیجیتال برتر جهان تبدیل‌ شده است که ارزش بازار آن با وجود بازار رقابتی در بین ده ارز دیجیتال برتر قرار دارد.

هدف اصلی رمز ارز دش این است که پول دیجیتال را بسیار کارآمدتر کند. در حال حاضر شما می‌توانید بیت‌کوین را برای معاملات آنلاین و انتقالات با ارزش ارسال کنید. با این ‌حال زمان انتظار برای تأیید تراکنش در بلاک‌چین بیت‌کوین، استفاده از بیت‌کوین را برای تراکنش در فروشگاه یا انتقالات دیگری را که نیازمند تأیید فوری است دشوار می‌کند. کارمزد بالای بیت‌کوین آن را تبدیل به انتخاب نامناسبی برای تراکنش‌های کوچک می‌کند و سودمندی آن را به‌عنوان ارز دیجیتال عمومی برای خرید محصولات و خدمات محدود می‌کند.

 

تاریخچه پیدایش دش

دش به‌عنوان یک فورک از بیت‌کوین و لایت‌کوین آغاز به‌کار کرد و با تأکید بر حفظ حریم خصوصی و سرعت در تراکنش، ابتدا معروف به کوینی برای تراکنش‌های غیرقانونی بود. در اوایل معرفی آن، این کوین با نام XCoin شناخته‌شده بود، سپس نام آن خیلی زود به دارک‌کوین تغییر پیدا کرد. مدتی بعد به این ایده پرداختند که ویژگی‌های حریم خصوصی دش می‌تواند برای پنهان کردن تراکنش‌هایی که جزئیات کاملی ندارند استفاده شود. با میل بر جدا شدن از انجمن دارک کوین، این جامعه به اسم نهایی دش (Dash) تغییر نام پیدا کرد که از دو واژه (digital cash) یا پول نقد دیجیتال برگرفته‌ شده‌است.

 

مهمترین ویژگی‌های دش

 • سرعت معامله بالاتر و حریم خصوصی بهتر آن نسبت به سایر رمز ارزها یکی از مهمترین ویژگی‌های ارز دیجیتال دش است.

 

 • شبکه رمز ارز دش می‌تواند بودجه مورد نیاز خود برای افزایش فناوری را تامین کند.

 

 • ارز دیجیتال دش هم همانند بیت‌کوین مبتنی بر روش استخراج می‌باشد و به صورت کلی فقط 18 میلیون از آن عرضه خواهد شد.

 

کیف پول‌های دش

 • کیف پول کیپ‌کی KeepKey
 • کیف پول کوینومی Coinomi
 • کیف پول اکسودوس Exodus
 • کیف پول تراست والت – Trust Wallet

 

 

رمز ارزهای دش

دش رمز ارزهای که بر اساس کدهای پایه بیت‌کوین و لایت‌کوین است

اشتراک گذاری
برچسب ها
نوشته های مشابه
نظرات کاربران

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود وایت پیپر